Zdjęcie XIV Tygodnia

rp


12
Po rocznej przerwie, na najwyższy stopień podium powróciło zdjęcie znad Zalewu. Tradycyjny, już piąty plener nad złotoryjskim akwenem przyniósł pewien powiew nadziei, wiosny i świeżości.

Przypomnijmy. Po pierwszym plenerze nad złotoryjskim zalewem zwyciężyła fotografia Tomasza Gilowskiego. A był to AD 2009.

tomaszgilowski2

Rok później (2010) tryumfował również Tomek Gilowski

28

W 2011 nadzalewowy prymat Tomka Gilowskiego został przełamany przez Roberta Pawłowskiego, pewnie tylko dlatego, że zabrakło na plenerze dotychczasowego tryumfatora.

15

W 2012 roku mogło się wydawać, że Zalew wyczerpał już swoje fotograficzne możliwości. Zwyciężyła praca klubowego sekretarza Andrzeja Cukrowskiego

8

i dopiero na drugim miejscu znalazł się obrazek będący efektem pleneru, ale statyw zaniosło wtedy o jakiś kilometr od Zalewu – do Jerzmanic.

5

W tym roku Zalew powrócił do łask i co więcej, widać po paru pracach, że jest jeszcze pewien potencjał tego miejsca do wykorzystania, więc jest nadzieja na przyszły rok.

Bartosz Jeziorski bardzo ciekawie uchwycił kamienie.

6

Sylwiusz Godyń przyłapał prezesa zmagającego się z prawem ciążenia

1

oraz wiosenną zmarzlinę.

9

I choć, miejmy nadzieję, w przyszłym roku może obejdzie się bez zimy, to kilka pomysłów jest do rozwinięcia.

A w tym roku pierwsze miejsce zajęło zdjęcie Roberta Pawłowskiego.

12

Drugie miejsce przypadło pracy Przemysława Bartkiewicza.

18

Wyróżnione zostały dwie prace:

Leszka Leśniaka

3

i Sylwiusza Godynia

13

Dodaj komentarz

Next Post

Wybieramy Zdjęcie XV Tygodnia

Zanim się obejrzeliśmy, już piętnasty tydzień nadciągnął i kolejne notowanie naszej nieustającej listy zdjęciowych przebojów.