Czar fotografii

rp 1

Gazeta Złotoryjska opublikowała tekst oraz zdjęcia z wystawy Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego pt. „czar fotografii”.

„Złotoryjski Klub Fotograficzny po raz drugi pochwalił się swoim całorocznym dorobkiem artystycznym. Pasjonaci fotografowania przygotowali w holu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji wystawę swoich prac zatytułowaną „Zdjęcie Tygodnia 2011”.

To była prawdziwa fotograficzna uczta. Goście czwartkowego wernisażu obejrzeli ok. 100 przyciągających wzrok, momentami hipnotyzujących zdjęć (kilka z nich na stronie obok), wykonanych przez członków ZKF-u. To najlepsze fotografie z całego zeszłego roku, które zajmowały najwyższe miejsca w cotygodniowym głosowaniu na „zdjęcie tygodnia” prowadzonym na jednym ze złotoryjskich portali internetowych. Tak jak i w roku ubiegłym, podczas pierwszej tego typu wystawy urządzonej w Bacalarusie, wśród fotografii dominowały pejzaże i ujęcia natury w makroskali, przygotowane głównie podczas wyjazdowych plenerów urządzanych przez klub. Tym razem jednak sporo było też zdjęć z imprez sportowych i kulturalnych, odbywających się przez cały 2011 rok z okazji 800. rocznicy nadania praw miejskich Złotoryi. Jak pokazuje wystawa – jubileusz był wdzięcznym tematem fotograficznych eksperymentów. Spośród wszystkich wiszących na ścianach zdjęć goście wernisażu wybrali w głosowaniu Zdjęcie Roku 2011. W zabawie zwyciężyła fotografia Roberta Pawłowskiego.
Wystawę można oglądać w holu złotoryjskiego ośrodka kultury do 5 marca.”
Gazeta Złotoryjska nr 8(720) z 22 lutego 2012 r.

One thought on “Czar fotografii

  1. Brawo Klubowicze:) Szkoda, że nie mogłam podziwiać na żywo.

Dodaj komentarz

Next Post

Janek Borawski na Youtube

Nasz klubowy kolega – Janek Borawski – udzielił wywiadu, który można posłuchać i zobaczyć(!!!) na YouTubie.