Strategia na Bieg Szlakiem Wulkanów

rp 4

Już w sobotę i niedzielę impreza, do której przygotowywaliśmy się od początku roku. Złotoryjski Klub Fotograficzny będzie obsługiwać największą imprezę sportową w tym roku w naszym mieście. Po wczorajszym przeglądzie trasy dokonaliśmy wyboru dziewięciu strategicznych punktów, w których będziemy rejestrować zmagania katorżników.

Wszystko rozpoczyna się w sobotę (19 czerwca) o godzinie 10:00 a kończy w niedzielę po godz. 14. Imprezę podzieliliśmy na cztery fazy.

Sobota

I Faza – biegi dzieci i młodzieży rozpoczęcie imprezy godz. 10:00 zakończenie po 13. Zbióka klubowiczów o godz. 9:30 koło startu „Nad Zalewem”.

II Faza – biegi mężczyzn. Początek o godzinie 13:30, zakończenie o 17:00. Zbiórka klubowiczów o godz. 13:00 koło startu „Nad Zalewem”.

III Faza – Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota. Początek o godz. 21:30. Pełna dowolność – jak ktoś chce, to proszę bardzo.

Niedziela

IV Faza – Biegi finałowe mężczyzn, biegi kobiet i Nordic Walking. Początek 9:30, zakończenie o godz. 14:15. Zbióka klubowiczów o godz. 9:00 koło startu „Nad Zalewem”.

Pogoda może być zmienna. Należy więc bacznie obserwować niebo i prognozy. W sobotę może być na przemian pochmurno i słonecznie i może trochę popadać. W zacienionych miejscach mogą wystąpić niekorzystne warunki oświetleniowe – może przydać się zewnętrzna lampa błyskowa. W niedzielę powinno być trochę jaśniej.

W co się zaopatrzyć?
1. W aparat i dodatkowe źródło zasilania.
2. Dodatkową pamięć.
3. W jakiś prowiant i coś do picia.
3. Smar lub psikacz na komary, kleszcze i inne paskudztwa.

Jakie są oczekiwania?
Organizator chciałby mieć zdjęcia każdego startującego zawodnika. Nie zapominajmy jednak o kibicach. Starajmy się nie fotografować dużych grup biegaczy, koncentrując się na pojedynczych zawodnikach, ich wysiłku. Wybierzmy jedno stałe stanowisko i starajmy się od niego nie oddalać. W sobotę biegacze startują w trzech turach. Można po każdej turze trochę się przemieścić, aby zdjęcia nie były jedostajne. Np. jeżeli ktoś robi zdjęcia na przecisku koło „Ewelinki” – część niech zrobi od strony północnej a część od południowej.

Każdy niech upatrzy sobie jakiś punkt i prześle na e-mail swój wybór: Miejsce – Faza – Dzień  – Godziny. Dobrze by było, żeby w kolejnych dniach wybrać sobie różne stanowiska. Zwrotnie otrzymacie potwierdzenie stanowiska, lub sugestię zajęcia innej pozycji.

Dzieci i młodzież biegają tylko w okolicach „Złotej Łąki: Nad Zalewem.

Poniżej mapka prezentująca trasę biegu oraz punkty dla fotoreporterów.

 

Poniże opis punktów i ich krótka charakterystyka oraz zalecenia.

 

Do pobrania w formie dokumentu PDF – małe opracowanie pomocnicze, które można sobie wydrukować (3MB) –  Informacja IBSWW.

W galerii kilka zdjęć Andrzeja „Knocika” Cukrowskiego z inspekcji trasy. Nazwy – numery zdjęć odpowiadają w przybliżeniu poszczególnym stanowiskom.

4 thoughts on “Strategia na Bieg Szlakiem Wulkanów

  1. Na zakończenie powinniśmy otrzymać od Prezesa jakiś obiektyw na łańcuchu. 🙂

  2. Nie wiedziałęm Bartek, że startujesz. A może to Danbo pretenduje?

  3. Proponuję na dobry początek sam łańcuch, o obiektywie pogadamy na miejscu. (Bohaterów łańcuchem?!!!) 🙂

Dodaj komentarz

Next Post

Kto, gdzie, kiedy?

Oto lista zgłoszeń – będzie uzupełniana na bieżąco: